Pivovar

Pro ty, kteří rádi experimentují, točíme několik druhů piva PAROHÁČ, takže si každý přijde na své. Vyzkoušet můžete tedy nejen klasický světlý či polotmavý ležák, ale i tmavý či pšeničný speciál a svrchně kvašené pivo britského typu Indian Pale Ale. Pokud se chcete o pivu PAROHÁČ dozvědět více, můžete absolvovat prohlídku pivovaru spojenou s ochutnávkami.

A proč se majitelé Luční boudy rozhodli nazvat nové pivo PAROHÁČ? V okolí Luční boudy se pohybuje stádo asi sto padesáti kusů jelení zvěře. Ty lze večer nebo časně ráno pozorovat z terasy Luční boudy, jak přechází na Studniční horu. Večer stačí otevřít okno z pokoje a naslouchat jejich hlasitému troubení, při kterém se snaží upoutat pozornost samic a udržet tak své stádo pohromadě. Tento jev můžeme nejčastěji zaslechnout při svítání nebo naopak při soumraku, kdy jsou jeleni nejaktivnější.

Pivo se vaří 2–3 rmutovým způsobem klasickou technologií ve varně o objemu cca 500 l, kdy jedna várka trvá cca 10 hodin. K vaření používáme vodu z pramene Bílého Labe.

Blahodárné vlastnosti piva PAROHÁČ můžete také načerpat v našich pivních lázních.
Varna pivovaru je umístěna v prostoru bývalé vinárny, která je vyzdobena historickou freskou z roku 1940, která skvěle podtrhuje krásu měděných varen.

Zajímá vás, jak se se vyrábí pivo v nejvýše položeném evropském pivovaru? Chcete ochutnat navařená piva přímo z tanků? Zveme vás na prohlídku ...

Více informací

Naše nově vybudované pivní lázně poskytují originální lázeňskou proceduru, která pomáhá regenerovat celý lidský organismus. Pivní lázně zahrnují koupel a léčivý zábal. Jsou současně doplněny nezbytnou pitnou kúrou, jak jinak než chutným zlatavým mokem PAROHÁČ. Při proceduře se zcela uvolníte a zapomenete na všední starosti.

Více informací

 
 

Virtuální prohlídkaOnline ceník a dostupnost pokojů


Při on-line rezervaci sleva 2%

  • BENEFIT_logo3D_2.jpg

  • minipivo-hb-light.png
  • stezka.png

  • logo_hannah_2_200x63.png