Autem v okolí Krkonoš

A když se stane, že počasí se nechce umoudřit, lze aspoň vyrazit na některou z historických či přírodních památek v okolí. Článek obsahuje náměty na zajímavé turistické cíle.

 

 

 

 

1. Špindlerův Mlýn
Návštěva Špindlerova Mlýna. Cestou zastávka ve Vrchlabí v Krkonošském muzeu, během letních prázdnin navíc v infocentru Řemeslnické léto (každý týden tu předvádí několik řemeslníků tradiční řemesla). Špindlerův Mlýn – procházka městem, návštěva aquaparku, výletním vláčkem ze Špindlerova Mlýna do Svatého Petra nebo přes Bedřichov na Medvědín.

2. Harrachov
Prohlídka Harrachova a místních zajímavostí, možnost exkurze do druhé nejstarší sklárny v ČR zabývající se ruční výrobou skla luxusního, nápojového, dekorativního, broušeného a lustrů.  Dále návštěva sklářského muzea s největší sbírkou skla v ČR, procházka ke skokanskému areálu a Mumlavskému vodopádu.

3. Zámky Nové Město nad Metují, Náchod, Babiččino údolí
Cesta z Pece pod Sněžkou směr Nové Město nad Metují (65 km), prohlídka zámku, vyhlídka z věže, krásný park, procházka po náměstí, možnost občerstvení. Přejezd do Náchoda (9 km), krátká prohlídka volně přístupných částí zámku (park, věž, hladomorna, vyhlídková terasa), přejezd do Ratibořic (10 km), procházka a prohlídka Babiččina údolí.

4. Dvůr Králové a okolí
Doprava z Pece pod Sněžkou směr Kuks (44 km) prohlídka hospitalu, hrobky a českého farmaceutického muzea (celkem asi 2 hod), procházka Braunovým Betlémem. Přejezd do ZOO Dvůr Králové (8 km). Návštěva ZOO. Při cestě zpět do Pece pod Sněžkou zastávka u přehrady Les Království (7 km).  
 

On-line kamera

11:58 15.1°C J
8.6m/s
86%
Další kamery

  • logo_hannah_2_200x63.png